Logo Český svaz billiard-hockey

Český svaz billiard-hockey

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

so 15. října 2011

Praha – ČP36

Celkem 122 účastníků z ČR, Polska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny se sjelo do Prahy na Czech open v billiard-hockeyi. Ten je u nás známý jako šprtec a Czech open je každoročně jeho největším svátkem. Letos krásné hrací prostory zajistila Základní škola Petřiny-Jih, organizaci turnaje si pak na svá bedra vzalo Sdružení mládeže SHSK Praha s klubem Prague NHL.

Netradičně již v devět hodin se uzavřela startovní listina a mohl začít téměř desetihodinový šprtcový maraton. Během něj se odehrálo na 34 stolech celkem 475 zápasů v nichž padlo téměř tři tisíce branek. Hrálo se o body potřebné k postupu na Mistrovství ČR v Boskovicích, turnaj byl zároveň posledním velkým turnajem započítávaným do WTHA Tour 2011.

Prvenstvím v obou soutěžích se přiblížil svým dnešním vítězstvím Martin Kučera (SHL Exmost Brno) na kterého ve finále náročného turnaje nestačil domácí Pavel Alexandrov (Prague NHL). Na stupni vítězů těmto dvěma hráčům dělal společnost aktuálně nejlepší hráč první ligy – Petr Honsa (WIP Reklama Dobrá Voda).

Přehled vítězů jednotlivých kategorií:

  • Ženy – Nikola Velebová (SHL Exmost Brno)
  • Junioři – Patrik Juchelka (SHL Exmost Brno)
  • St. žáci – Ondřej Müller II. (BHC AB Stain Most)
  • Ml. žáci – Jan Feruga (BHK Orel Boskovice)
  • Zahraniční účastník – Karel Mencl (BHC Lund, Švédsko)

Zobrazit více článků v archivu

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

Vyhledávání


CZECH OPEN

MČR 2019 BŘECLAV

Co je šprtec


Poslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek