Logo Český svaz billiard-hockey

Český svaz billiard-hockey

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

Turnaje jednotlivců

V každé sezóně probíhá po celé republice třicet až čtyřicet turnajů jednotlivců zařazených do Českého poháru. Turnaje jsou rozděleny do několika kategorií podle výše registračního poplatku, startovného a bodového hodnocení.

Pro potřeby Českého poháru se dělí na:

  • malé / regionální turnaje – kategorie Expres, ČP 12 a ČP 24
  • velké / celostátní turnaje – kategorie ČP 36 a Czech Open

Na regionálních i celostátních turnajích startují všechny kategorie hráčů a hráček společně, hrají „ŠVÝCARSKÝM SYSTÉMEM“ (s výjimkou turnajů kat. Expres).

Princip švýcarského systému spočívá v rozdělení hráčů tak, aby proti sobě v každém kole hráli stejně nebo alespoň co nejpodobněji kvalitní hráči z předchozích kol. Žádný hráč nehraje dvakrát se stejným hráčem, utkání se hrají na 3×6 minut (bez prodloužení).

V závislosti na počtu účastníků turnaje je stanoven tento počet kol / zápasů pro každého hráče:

  • 16  –  32 účastníků: 5 kol (zápasů)
  • 33  –  64 účastníků: 6 kol (zápasů)
  • 65 – 128 účastníků: 7 kol (zápasů)

Tři nejlepší výsledky z celostátních turnajů a dva nejlepší výsledky z regionálních turnajů se započítávají každému hráči / hráčce do hodnocení Českého poháru, který určuje zároveň postupující na mistrovství České republiky v jednotlivých kategoriích.

↔ ↔ ↔

Turnaje Českého poháru 2019:

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

Vyhledávání


MČR 2019 BŘECLAV

Co je šprtec


Poslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek