Mistrovství České republiky 2014

K pořádání celkově již 35. mistrovství České republiky se letos nepřihlásil žádný pořadatel, a tak bylo zvoleno náhradní a ekonomicky úsporné řešení. To spočívalo v konání mistrovství v Hoře Sv. Kateřiny, což je malá vesnička nedaleko Litvínova, v místní základní škole a ubytování bylo zajištěno v přilehlé ubytovně. I když se jednalo spíše o provizorní řešení, tak jsme byli svědky zajímavé a hezké republiky, jak už po stránce výkonnostní, tak i po stránce organizační a za to týmu organizátorů patří velký dík. Nyní se však přesuňme k samotným výkonům.

O pozdvižení v mužské kategorii se postaral Milan Tichavský (Šprtmejkři Ostrava), jenž nepoznal hořkost porážky, což mu nakonec při dvou remízách stačilo na celkové druhé místo (remizoval i s pozdějším mistrem). Suverénem letošní sezóny však byl Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most). Ten pouze jednou remizoval a po zásluze tak k letošnímu zisku Leader Trohpy pro nejlepšího hráče 1. ligy družstev přidal i titul mistra republiky. Díky tomuto vítězství také zkompletoval velmi zajímavou sbírku, protože se jako první hráč v historii stal držitelem republikových titulů ve všech po sobě jdoucích kategorií (od mladšího žáka po muže). Bronzovou příčku vybojoval brněnský Miroslav Škorpík.

Velmi dobrý start předvedla v kategorii žen Petra Zajíčková (BHL Žďár n. Sázavou), která vyhrála první tři zápasy a pak si díky remízám ve zbývajících čtyřech zápasech dokráčela až pro titul mistryně republiky. Na druhém místě skončila Veronika Grabinská (Šprtmejkři Ostrava), bronz pak opět putoval do Žďáru zásluhou Marcely Kabrdové.

V kategorii juniorů se nakonec sešlo pouze 7 hráčů a velkou převahu měli hráči z Mostecka, kteří také patřili k největším favoritům. Hned v první zápase se utkali dva z největších favoritů  Matěj Šanoba (SHL StarColor Litvínov) a vítěz Českého pohráru Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most). Šťastnější v tomto zápase byl nakonec Šanoba, jenž zvítězil a pak si již vcelku pohodlně dokráčel pro mistrovský titul. Na Müllera tak zbylo druhé místo a společnost na stupních vítězů jim dělal oddílový kolega Matěje Šanoby ze SHL StarColor Litvnínov Tomáš Sýkora.

Naopak kategorie starších žáků neměla vyloženého favorita, ale na titul mohla pomýšlet většina startovního pole. Velmi dobře se zde prezentoval klub Manver Pečky, který vyslal do boje tři zástupce a tuto účast dokázal proměnit ve dva cenné kovy. Konkrétně za třetí místo Miroslav Cmár, který měl stejnou bilanci jako druhý Michal Cvrček, ale v jeho neprospěch hovořil právě vzájemný zápas těchto dvou hráčů. Nejlepší formu si však letos přivezl Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“) jenž se s bilancí 5-1-1 stal dalším letošním mistrem republiky z mostecké mládežnické líhně.

V kategorii mladších žáků byl největším favoritem vítěz Českého poháru Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice) hrající v letošní sezóně v opravdu skvostné formě. Patrik tlak ustál a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou si nakonec došel pro pohár pro mistra republiky. Na druhém místě skončil Jan Chládek (KSH StarColor Meziboří), kterého mohl těšit alespoň fakt, že jako jediný dokázal porazit budoucího mistra. Třetí místo pak putovalo opět do Mostu zásluhou Miroslava Suchomela hrající za mostecké béčko.

Kompletní výsledková listina: 29.11.2014 – Mistrovství ČR (Hora Svaté Kateřiny)