Logo Český svaz billiard-hockey

Český svaz billiard-hockey

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

Brno Open (exhibice)

Podrobnosti

Datum konání:
pá 31. května 2019
Místo konání:
Brno, Moravské náměstí
Kategorie:
Exhibice

Dodatečné informace

 

BRNĚNSKÝ ROK SPORTU 2019, který připomíná významná sportovní výročí i osobní jubilea, pokračuje v pátek 31. května od 15 hodin na Moravském náměstí u sochy Jošta Moravského.

Přesně v den 110. výročí založení Orla (31. 5. 1909) se zde uskuteční pod názvem BRNO ŠPRTEC OPEN turnaje pro příchozí i exhibice mistrů světa ve stolním hokeji, kterému se říká krásně česky šprtec. „Je to tradiční česká hra, jejíž historie se začala psát na začátku minulého století.

Šprtec postupně přežil dvě světové války, několik režimů a jako svobodomyslná hra se hrál na nejrůznějších plochách podle nejrůznějších pravidel. Svou podstatou rozvíjí jednak manuální zručnost, jednak schopnost rychlé analýzy situace, je vhodný pro hráče a hráčky všech věkových kategorií, a proto je také součástí mnoha orelských kluboven“, zve celé rodiny archivář Orla a držitel ceny Jihomoravského kraje Božetěch Kostelka, který převzal nad akcí záštitu a bude o ní informovat i v živém vysílání Českého rozhlasu Brno 31. května od 11 hodin v pořadu Apetýt.

Vstup na BRNO ŠPRTEC OPEN je volný a startovné je zdarma. Více na www.brnenskyroksportu.cz.


Přejít do kalendáře akcí

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

Vyhledávání


CZECH OPEN

MČR 2019 BŘECLAV

Co je šprtec


Poslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek