BHC Dragons Modřice

 • Klubové barvy: bílá, zelená
 • Webové stránky: http://dragons-brno.webnode.cz/
 • Zástupce klubu: Miroslav Škorpík
 • E-mail: mirekskorpik@seznam.cz
 • Největší týmové úspěchy: 3x mistr ČR, 5 x vítěz PMEZ, Vítěz Poháru WTHA 2002, Vítěz Českomoravského poháru 2008 (jako Dragons Holiday Šternberk), 2012
 • Významní hráči současnosti / minulosti: Miroslav Škorpík, Vít Boháček, Martin Boháček, Jaroslav Frankl jun.,  Jiří Nakládal, Václav Pačanda, Michal Celý / Hana Boháčková (Švihálková)

Dragoni vznikli v roce 1993 a do soutěží se zařadili v roce následujícím. U jejich zrodu stál Václav Pačanda poté, co opustil soutěž v brněnských Flames. Růst členské základny klubu ve druhé polovině devadesátých let se projevil ve výsledcích. Od sezóny 1997 jsou Dragoni stabilním účastníkem 1.ligy a řada jejich členů dosáhla na domácí i evropské mistrovské tituly. V soutěžích družstev klub postupně získal všechny čtyři cenné trofeje – PMEZ, Pohár WTHA, mistrovský titul i Českomoravský pohár, i když poslední z uvedených trofejí vybojoval jako Dragons Holiday Šternberk. V posledních letech má základna Dragonů spíše klesající tendenci, pozitivním impulsem pro Dragons Brno by mohly být vydařené sezóny 2011 a 2012, kdy vybojovali titul mistra České republiky v soutěži družstev.

Zdroj: Publikace Billiard-hockey šprtec / Od knoflíků ke světovým titulům

Soupiska 1.ligového družstva pro rok 2019:

 1. BOHÁČEK Martin
 2. BĚLOHOUBEK Pavel
 3. BOHÁČEK Vít
 4. BRZOBOHATÝ Roman
 5. FRANKL Jaroslav
 6. FURCH Marek
 7. NAKLÁDAL Jiří
 8. ŠKORPÍK Miroslav
 9. TIRPÁK Robert
 10. ZAPLETAL Ondřej