Logo Český svaz billiard-hockey

Český svaz billiard-hockey

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

BHK IQ Boskovice

 • Klubové barvy: červená, černá
 • Webové stránky: http://sprtec-boskovice.cz/
 • Zástupce klubu: Roman Kovář
 • E-mail:
 • Největší týmové úspěchy: 2.místo v Druholigovém poháru 2008
 • Významní hráči současnosti / minulosti: Bohumil Feruga, Vít Vondál, Jakub David, Michal Odehnal

V Boskovicích se hraje šprtec od roku 1991. Klub BHK I.Q. Boskovice vznikl v roce 1994 a největší podíl na jeho založení měl Ondřej Pokorný. Od svého vzniku hrál klub ve druhé lize družstev. Turnajů jednotlivců se účastnil spíše sporadicky. V roce 1999 převzal vedení klubu Bohumil Feruga a postupně přivedl nové členy, především mládež. Důležitým mezníkem je pro boskovický šprtec rok 2000, kdy byl založen zájmový kroužek šprtce v DDM Boskovice. Větší zapojení boskovických hráčů do soutěží jednotlivců s sebou přineslo také první úspěchy. V roce 2008 přechází boskovický šprtec pod křídla Orla a v roce následujícím do své premiérové prvoligové sezóny vstupuje jako BHK Orel Boskovice.

V soutěžích jednotlivců se, v době, kdy hájil barvy SHL Dopravní stavby Brno, až na samotný vrchol probojoval Bohumil Feruga. V roce 2003 se stal mistrem Evropy. Dále získal dvě evropská stříbra. Stříbro a bronz má také z mistrovství ČR.

Velkých úspěchů dosáhli boskovičtí v mládežnických kategoriích. Vít Vondál se v roce 2005 stal mistrem republiky mezi staršími žáky a později vybojoval vítězství v Českém poháru juniorů. Jakub David získal v kategorii starších žáků bronz. V roce 2008 vyhráli boskovičtí žáci celostátní přebor – Ligu škol. Z této soutěže mají dále dvě stříbra a jeden bronz. Boskovickým se následně vydařil i vstup do juniorské kategorie když se stal Michal Odehnal v roce 2009 mistrem České republiky, o rok později pak triumfoval mezi juniory i na mistrovství Evropy. Na svého kolegu navázal v roce 2011 Jakub David, když slavil titul juniorského mistra Evropy v Rusku.

Na vlastní odchovance klub spoléhá i v nové etapě – prvoligové. S mnohaletými prvoligovými zkušenostmi se z SHL Brno vrátil do boskovické sestavy jako kapitán Bohumil Feruga. S jedním z nejmladších týmů mají Boskovice velkou perspektivu do dalších sezón.

Zdroj: Publikace Billiard-hockey šprtec / Od knoflíků ke světovým titulům

Soupiska 1.ligového družstva pro rok 2019:

 1. DAVID Jakub
 2. FERUGA Bohumil
 3. FIALA Dominik
 4. OŠLEJŠEK Jakub
 5. PROCHÁZKA Josef Jun.
 6. PROCHÁZKA Ondřej
 7. VONDÁL Vít
 8. ZAJÍČKOVÁ Petra

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

Vyhledávání


MČR 2019 BŘECLAV

Co je šprtec


Poslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek