SHL WIP Reklama D. Voda

 • Klubové barvy: bílá, černá, modrá, zelená
 • Webové stránky: http://www.sprtec.estranky.cz/
 • Zástupce klubu: Miloslav Mach
 • E-mail: mach76@centrum.cz
 • Největší týmové úspěchy: 8 x mistr ČR, 4 x vítěz Českomoravského poháru, 7 x vítěz PMEZ
 • Významní hráči současnosti / minulosti: Petr Honsa, Miloslav Mach, Václav Zíka, Jiří Honsa, Josef Odradovec /Antonín Duda, Daniel Dušák, Karel Horák sen., Martin Pařez, Filip Šusta, Jan Dušák

6.června 1991 – tak zní oficiální datum založení klubu stolního hokeje kategorie billiard – hockey v Dobré Vodě u Českých Budějovic a vůbec prvního klubu v jižních Čechách. K tomuto datu se totiž dala dohromady skupinka nadšenců pocházejících právě převážně z Dobré Vody, ale i ze Suchého Vrbného a oficiálně založila Stolní hokejovou ligu České Budějovice.

Šprtec si na Dobré Vodě prošel samozřejmě dlouhým a často i obtížným vývojem. Ve druhé polovině roku 1992 klub navázal užší spolupráci s Unií hráčů stolního hokeje a od roku 1993 se pravidelně zapojil do jejich soutěží. Prvním počinem byl 23.ledna 1993 turnaj v tělocvičně ZŠ Suché Vrbné. V této době se také Stolní hokejová liga České Budějovice stala jedním z oddílů SK Dobrá Voda.

Na činnost dobrovodského klubu navázaly další kluby v regionu, např. v Táboře, Strakonicích či Boršově. Žádný z nich však zatím nedosáhl výsledků, jakými se může pochlubit právě SHL České Budějovice a od r. 1995 její přímý následovník Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic. V novém názvu klubu se objevil hlavní partner i sídlo klubu. Hlavní sponzor i celá řada dalších výrazně pomohli oddílu v jeho začátcích a postupem času se dostavily i první úspěchy.

Na přibývajících úspěších se nemalou měrou podepsala i spolupráce a podpora ze strany domovské obce Dobré Vody u Českých Budějovic a také od provozovatelů místního hotelu Emauzy, kde měl oddíl v letech 1996-2007 své domácí prostředí. Od roku 2004 je SHL  liga WIP Reklama Dobrá Voda nejúspěšnější klubem stolního hokeje v ČR.

Nejen v soutěžích družstev však Jihočeši sbírají vavříny. Hráči dobrovodského týmu se pravidelně umisťují na čelních příčkách turnajů jednotlivců a kvalifikují se a sbírají úspěchy i na finálových turnajích v čele s mistrovstvím ČR. Také proto je tým pravidelným dodavatelem hráčů pro reprezentaci ČR.

Klub se samozřejmě pravidelně zapojuje i do pořádání akcí, nejen pro registrované hráče, ale pro zájemce ze strany „amatérů – nadšenců“. V roce 1995 organizačně zajišťoval také vrcholnou akci – mistrovství ČR.

Od léta roku 2007 navíc disponuje dobrovodský oddíl stolního hokeje  zcela novou hernou, která se nachází ve sportovním areálu v Dobré Vodě a kde se pořádají nejen veřejné akce stolního hokeje, ale kde hráči SHL  mají i ideální podmínky pro klubovou soutěž, přípravu a trénink. Klubovnu nechala jako součást tribuny pro fotbal a šaten pro hokejbal vybudovat obec Dobrá Voda a za to jí patří velký dík. Vyznavači billiard–hockeye se po dlouhých letech dočkali své vlastní vysněné herny a získali tak důstojné prostředí pro reprezentaci klubu, obce i kraje.

Zdroj: Publikace Billiard-hockey šprtec / Od knoflíků ke světovým titulům

Soupiska 1.ligového družstva pro rok 2019:

 1. BEDNÁŘ Zdeněk
 2. FLEIŠMAN Tomáš
 3. HONSA Jan
 4. HONSA Jiří
 5. HONSA Petr
 6. JUCHELKA Patrik
 7. KYZLINK Dalibor
 8. LUDVÍK Jan
 9. MACH Miloslav
 10. PAŘEZ Martin
 11. SVOBODA Adam
 12. ZÍKA Václav