Most – ČP12

Hned následující den po mistrovství České republiky se rozběhla šprtcová sezóna 2013. A to turnajem o Pohár města Mostu, který byl sehrán nově schváleným „švýcarským systémem„.

Ten spočívá v rozdělení hráčů tak, aby proti sobě v každém kole hráli stejně nebo alespoň co nejpodobněji kvalitní hráči z předchozích kol. Žádný hráč nehraje dvakrát se stejným hráčem, utkání se hrají na 3×6 minut (bez prodloužení).

Všechny účastníky čekalo dnes 6 kol / zápasů, po každém kole se měnilo průběžné pořadí turnaje. Protože byla tabulka s průběžným pořadím k dispozici u řídícího stolku v tištěné podobě, neunikla zájmu většiny účastníků a zejména ti mladší ji chodili pravidelně po každém kole kontrolovat.

Celkově měl turnaj o 50ti účastnících velmi dobrý spád a před čtvrtou hodinou tak mohl hlavní pořadatel turnaje Jakub Hasil ocenit poháry 3 nejlepší v celkovém pořadí kterými byli: