Logo Český svaz billiard-hockey

Český svaz billiard-hockey

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

so 16. dubna 2016

MS 2016 Billiard-Hockey – Česká Republika

Od čtvrtka 14. do neděle 18.dubna hostilo mostecké Středisko volného času čtvrté mistrovství světa ve stolních hokejích. Na dvě stovky hráčů a hráček se při něm utkaly o tituly ve třech různých formách této hry – v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast.

Šprtci byl vyhrazen druhý a třetí hrací den – tedy pátek a sobota. Po úvodním expres turnaji o sedmaosmdesáti účastnících, přišla na řadu soutěž družstev. Soutěž hraná „švýcarským systémem“ na jednu směnu přinesla první překvapení mistrovství. Naše reprezentace totiž po jediné prohře se Švédskem nepostoupila do finále! Při rovnosti bodů tří týmů totiž vyšla naprázdno díky nejmenšímu počtu pomocných bodů. V boji o bronz sice deklasovala Slovensko 9:0 a převzala bronzové medaile, výkon reprezentačního výběru ve složení Kyzlink, Kučera, Honsa P., Mach a Frankl však zůstal daleko za očekáváním.

Po pátečním zklamání v soutěži družstev si v sobotu Češi spravili chuť v soutěžích jednotlivců. V kategoriích mužů i žen jim patřilo kompletní medailové pořadí. Dramatický byl hlavně souboj mezi muži, kde se po osmi letech radoval z druhého titulu Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno). V kategorii žen nenašla jako jediná přemožitelku Petra Zajíčková (BHK Orel Boskovice), mezi juniory zvítězil Jan Pekkala. Ten zúročil zkušenosti z českých soutěží a vybojoval pro Finsko historicky první šprtcové zlato.

Výsledky všech disciplín najdete v kompletním výsledkovém přehledu MS Multitable 2016.


Zobrazit více článků v archivu

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

Vyhledávání


MČR 2019 BŘECLAV

Co je šprtec


Poslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek